Literarni dan žena z Vesno in Karin
Publicistka in pisateljica, mati in partnerka, novinarka in iskalka lepega, igralka in navadna smrtnica in popotnica, karizmatična tehtnica s poudarkom škorpijona – Vesna Milek.
Neutrudni z besedami, ji je v pisateljskem svetu uspelo že v prvo, z romanom Kalipso, nato je nadaljevala s kratkim naslovom Če, potem in še vedno, beremo Cavazzo: biografski roman, z njo se zmeraj Brez filtra podamo po svetu, v vseh delih, tudi Ogledalih, čeravno je sama vedno Razpoložena za Pariz. Vesna Milek, novinarka in publicistka, otroštvo preživela v Grahovem ob Cerkniškem jezeru, zdaj živi in dela v Ljubljani. Prve pesmi je objavila v začetku devetdesetih v literarni reviji Mentor in reviji Apokalipsa; z novinarstvom se je začela ukvarjati leta 1992 kot študentka prvega letnika Fakultete za družbene vede, najprej kot novinarka v notranje politični redakciji komercialne televizije Kanal A, nato je delala na različnih radijskih postajah, nastopala je kot avtorica in voditeljica tv oddaj na Kanalu A, POP tv in TVS, in kot scenaristka in moderatorka medijskih prireditev. Preizkusila se je tudi na filmu (v glavni vlogi v kratkem art filmu Mitje Novljana Carpe Diem), v stranskih vlogah Borisa Petkovića in Saše Podgorška in v »total gledališču« Tomaža Pandurja Sto minut (po romanu F. M. Dostojevskega), v katerem je upodobila lik Grušenjke. Ko je preigrala večino medijev, se je najbolj našla v žanru intervjuja in v Delovi prilogi Sobotna priloga od leta 1998 pa do zdaj objavila okrog 400 obsežnih intervjujev z osebami iz sveta umetnosti in pop kulture. Izbor intervjujev z domačimi in tujimi pisatelji je izšel februarja 2007. Leta 2007 izdala izbor kolumen z naslovom Brez filtra. Leta 2002 je izšel njen prvenec z naslovom Kalipso, roman v obliki dnevnika, in se takoj po izidu povzpel na prva mesta lestvic prodajanosti, doživel tri ponatise, izšel tudi na Hrvaškem, in bil zadnjih šest let razprodan. Tudi njen drugi roman z naslovom »Če«, ki govori o kompleksnem odnosu moški - ženska, o nemogoči Želji in o ranah, ki jih ta Želja pušča na naših telesih, je segel po prvih klinih slovenskih lestvic prodajanosti in doživel dva ponatisa.
Je preprosto ženska, ki ne sprašuje le drugih, temveč prvenstveno sebe. Na dan žena sta o vlogah, ki jih ponuja življenje, poklepetali v knjižnici s tudi neulovljivo Karin Potočnik.
V knjigo vtisov v Koroški osrednji knjižnici dr. Franca Sušnika je zapisala: »Hvala za prvi večer literature, ljubezni in srečanj – brez mask. Srečanja so tisto, kar je v življenju najbolj dragoceno; ker ostanejo za vedno – in te spremenijo za vedno. Jaz po tem večeru srečanj s tako odprtimi, navdihujočimi ljudmi, ne bom več ista. Da o Karin ne govorim.«
Iskrena hvala, Vesna Milek in Karin Potočnik, za nepozaben, klepetav, razmišljujoč večer dodajajo v ravenski knjižnici.
Fotografije: Fotofabrik