Moderiranje spletne videoklepetalnice – prostovoljsko delo za vključujočo digitalno družbo
Postanite del DIGI-scene!
Zavod Risa išče prostovoljke in prostovoljce, ki bi se pridružili našemu timu kot moderatorji brezplačne spletne videoklepetalnice DIGI-scena. DIGI-scena je inovativna spletna aplikacija, ki je prilagojena za uporabo ljudem z različnimi ovirami – od intelektualnih ovir, pridobljenih poškodb možganov, do avtizma in težav v duševnem zdravju. Naš cilj je zagotoviti enakopraven dostop do digitalne družbe za vse, kar nas je uvrstilo med prejemnike naziva DigiVzornik 2023 s strani Ministrstva za digitalno preobrazbo.
Kaj ponujamo?
- Možnost, da postanete ključni del skupnosti, ki pozitivno vpliva na življenja ljudi.
- Priložnost za pridobivanje in razvijanje komunikacijskih in moderatorskih veščin v varnem in podpornem okolju.
- Delo po dogovoru, kar vam omogoča, da prispevate v skladu s svojimi zmožnostmi in razpoložljivostjo.
- Priložnost, da podpirate in soustvarjate vključujočo digitalno družbo in enakopraven dostop do digitalnih storitev za vse.
Kaj iščemo?
- Osebe, ki radi delajo z ljudmi in imajo občutek za vključevanje različnih skupnosti.
- Posameznike, ki so seznanjeni z izzivi, s katerimi se soočajo osebe z ovirami, ali so se pripravljeni učiti o njih.
- Prostovoljce, ki so na voljo za moderiranje videoklepetalnice med delovniki od 10.00 do 12.00 in/ali od 17.00 do 20.00 (delo občasno ali redno – po dogovoru).
Če se prepoznate v opisu in bi radi postali del naše rastoče skupnosti, vas vabimo, da se nam pridružite kot prostovoljka ali prostovoljec moderator v aplikaciji DIGI-scena. S svojim delovanjem lahko prispevate k bolj vključujoči in dostopni digitalni družbi za vse.
Kako se prijaviti?
Za prijavo ali več informacij nam pišite na prostovoljstvo@risa.si ali pokličite 069 870 750.
Prisrčno dobrodošli, da postanete risa ali ris!
Ste vedeli?
Zavod Risa je nevladna organizacija, ki razvija brezplačne programe in storitve za podporo ljudem z različnimi oviranostmi ter se trudi za dostopnost informacij ter ustvarjanje dostopne in vključujoče družbe. Rdeča nit vseh dejavnosti je zato lahko branje, ki ga je v Sloveniji začela razvijati prav Risa.