Na drugem Šahu ob kavi blestel Danijel Ostojić
V soboto, 17. junija 2023, je Mladinski svet Ravne na Koroškem s pomočjo Šahovskega Kluba Fužinar v prostorih Grajske časopisne kavarne Eleonora organiziral 2. amaterski hitropotezni šahovski turnir »Šah ob kavi«. Turnirja se je udeležilo 9 šahistov. S konkurenco je pometel Danijel Ostojić, ki je s popolnim izkupičkom turnirja osvojil zlato. Drugi je bil Jaka Breznik, tretji pa Nace Srebre. Veseli smo, da so se turnirja udeležili tudi mladi perspektivni šahisti, najmlajši je štel samo 10 let, ki so si lahko nabirali izkušnje.
Kljub temu, da je turnir potekal v sproščenem vzdušju, ni manjkalo dobrih potez in napetih končnic, pri osredotočenju pa je pomagala tudi odlično pripravljena in sveže postrežena kava, ki je bila za obiskovalce turnirja brezplačna. Za piko na i je poskrbelo toplo dopoldansko sonce, ki je tekmovalcem omogočilo, da so si lahko po koncu turnirja misli spočili na osončeni grajski terasi.
Še zadnjič v sklopu izvedbe turnirja bi se radi iskreno zahvalili gospodu Otu Šumerju za odlično in pošteno sojenje, šahovskemu klubu Fužinar za posojo šahovnic in ur ter Grajski časopisni kavarni Eleonora za prostore in profesionalno ter prijazno postrežbo.
Vir: Mladinski svet Ravne na Koroškem