Povsem drugačen delovni petek
Namen aktivnosti, ki potekajo ob Dnevu za spremembe in svetovnem dnevu Zemlje, je, da v svoje okolje vnašamo pozitivne spremembe. Tudi ravenski sijevci smo se v petek, 21. aprila 2023, zbrali na sicer že tradicionalni delovno-čistilni akciji in naredili nekaj pozitivnega za okolje, v katerem preživimo velik del svojega vsakdana. V duhu trajnostnega razvoja pa smo pred upravno stavbo SIJ Metala Ravne na ta dan namenu predali tudi čebelji panj.
Sodelavci SIJ Ravne Systems smo urejali okolico, sadili medovite rastline in očistili po halah
V SIJ Ravne Systems smo k sodelovanju pritegnili več kot 60 sodelavcev iz režijskih služb in proizvodne režije, seveda pa so nam pri delih pomagali tudi sodelavci iz proizvodnje. Kjer je bilo potrebno, smo uredili okolico – drevje in večje grmičevje, posadili smo tudi nekaj medovitih rastlin.
Večino opravil pa smo tokrat izvedli v notranjosti družbe. V halah smo očistili oglasne deske, terminale, kotičke za odmor, delovna mesta in še kaj. V Hali D pa smo zarisali transportne poti ter prebarvali vrata in odlagalno mesto za obešala.
Nekaj ur malo drugačnega dela in druženja je okrepilo naše vezi, kako pridni smo bili, pa dokazujejo tudi fotografije.
Sodelavcem SIJ Metala Ravne so se pridružili tudi zaposleni v družbah SIJ ZIP center, SIJ Storitve in SIJ d.d.
Da to ni bil 'navaden' delovni petek, je ob 10. uri pričal tudi pogled na približno 140 zbranih sodelavcev SIJ Metala Ravne, SIJ ZIP centra, SIJ Storitev in SIJ d.d. pred upravno stavbo, ki so se 'z dobro voljo in pozitivno energijo' odzvali povabilu na delovno druženje.
Potem ko smo na nekdanjo upravno stavbo Ravne Presses, ki smo jo nedavno kupili iz stečajne mase, simbolično namestili tablico z logotipom SIJ Metala Ravne, smo zavihali rokave in se podali na 'delovišča'. Očistili smo okolico in pobrali smeti na ZGO, na cesti pri Valjarni smo odstranili plevel ter uredili zasaditev v atriju upravne stavbe. Z več lokacij smo odstranili material, ki je tam ostal od različnih del. Precej številčna ekipa se je lotila pospravljanja pisarne v stavbi nekdanje družbe Ravne Presses. Novo barvo pa je dobilo tudi kar nekaj zaščitnih ograj na zunanjih površinah in v proizvodnji Valjarskega programa.
Hvala vsem, ki ste sodelovali!
Čebelice, čebelice …
V zadnje dejanje petkovega druženja nas je popeljala pesem Čebelar. Skupaj z nekdanjim predsednikom Čebelarskega društva (ČD) Ravne na Koroškem Ludvikom Kordežem in našim 'novim hišnim čebelarjem' Jernejem Merkačem smo namenu predali panj s čebelami. ČD Ravne nam je namreč z velikim veseljem priskočilo na pomoč pri uresničevanju naše ideje, da bi imeli pred upravno stavbo SIJ Metala Ravne svoje čebele.