Zan Sudar in Petra Glušič, državna prvaka v balvanih
Na Plezalnih dnevih Kranja smo dobili državne prvake v balvanskem plezanju za sezono 2018. Člana Alpinističnega kluba (AK) Ravne sta osvojila laskava naslova državnega prvaka.
Od petka do nedelje so tekmovalci vseh kategorij plezali v disciplinah težavnost in balvani. V balvanih je bila to zadnja tekma v letošnji sezoni, s finalom članov in članic v nedeljo zvečer pa se je končalo tudi tridnevno tekmovanje v Kranju.
V moški konkurenci je navdušil Zan Sudar (AK Ravne), ki je prišel do vrha vseh štirih smeri in zasluženo zmagal. Tudi v skupni razvrstitvi državnega prvenstva na balvanih si je prvo mesto med člani priboril Zan Sudar (AK Ravne).
V srednjih kategorijah na zadnji balvanski tekmi je pri kadetinjah Petra Glušič (AK Ravne) osvojila laskav naslov državne prvakinje.
Uspešen vikend DP v Kranju je bil tudi za ostale plezalke in plezalce.
Ema Kordež je osvojila 3. mesto - težavnost, 4. mesto - balvani ter 3. mesto - skupno DP balvani 2018;
Zana Gliebe, 3. mesto - balvani, 8. mesto - težavnost, 6. mesto - skupno DP balvani 2018.
Metod Vrčkovnik, 4. mesto - balvani, 10. mesto - težavnost.
Ema Jamnik, 6. mesto - težavnost, 7. mesto - balvani, 4. mesto - skupno DP balvani 2018.
Ema Spanžel: 6. mesto - balvani, 6. mesto - težavnost.
Omenili smo le uvrstitve do 10. mesta.