Iskal sem življenje, našel sem smrt - Alojz Krivograd – Futy
Včeraj, 19. marca 2025, je bila v Knjižnici Ksaverja Meška Slovenj Gradec otvoritev razstave Iskal sem življenje, našel sem smrt Alojza Krivograda – Futyja, fotografa in vojnega fotoreporterja z Raven na Koroškem.
Razstava predstavlja njegov življenjski in ustvarjalni opus, ki je bil prežet z nemirnim duhom, empatijo do ljudi in prepoznavanjem pomembnosti političnih odločitev. Fotografije, ustvarjene v prelomnem obdobju na Balkanu, pričajo o življenju in smrti v vojni.
Razstava je nastala v sodelovanju s Tomom Jeseničnikom, spremljajoča monografija pa je delo Vojka Močnika, Danice Hudrap, Karle Oder in Toma Jeseničnika.
Spomnimo:
Razstava je bila prvič na ogled ob šestdeset letnici njegovega rojstva 18. junija 2024 v ravenskem muzeju.
Predstavitev monografije Aloj Krivograd - Futy: Iskal sem življenje, našel sem smrt je bila v decembru 2024.